30. 10.2016  

Serdecznie zapraszamy, na coroczny

HUBERTUS 2014

HUBERTUS 2014

bieg św. Huberta,
który obędzie się 12.11.2016r.

W zależności od ilości i stopnia zaawansowanie jeździeckiego przewidywane są dwie, lub 3 grupy.
Rozpoczęcie o godzinie 09.30.
Ognisko o godzinie 15.00

Tradycyjnie ma być dobra zabawa i smaczne jedzenie.
Składka 150 zł ( dla jadących konno) i 50zł dla osób towarzyszących.
Prosimy o potwierdzenie udziału do 05.11.2016 r

Więcej informacji znajdzesz tu>>

24.10.2016

 W poniedziałek 24.10.2016 w Warniku pod Szczecinem podczas uznawania ogierów do księgi AES, został uznany  ogier naszej hodowli DYREKTOR ( New Orleans ex Narvik – Dobrynka po Wiking) ur 2012r. Własność Agata Depczyńska.
http://equista.pl/editorial/1695/aes-stallion-grading-w-polsce-na-europejskim-poziomie

narvik-dwie-gwiazdki-strzegom-pazdziernik-2016

New Orleans ex Narvik ( Rubin – Nevada po Loxley) ur 2007

Wrzesień 2016 

New Orleans ex Narvik w Finlandii                                                                                  

Doskonale sprawuje się sprzedany w 2012r., do Finlandii ogier
New Orleans ex Narvik ( Rubin – Nevada po Loxley) ur 2007r.
Ma na koncie zwycięstwa na poziomie 1* w WKKW, IIm. w Finn Derby.
Na ostatnich zawodach Strzegom Oktober Festival udanie zadebiutował w CIC**,
zajmując XVI pozycję na 60 koni.
Reproduktora dosiada  obecna właścicielka Tuija Rosenqvist.
Dla przypomnienia Narvik wygrał w 2007 r Kujawsko -Pomorski Przegląd Młodzieży Hodowlanej,
a w 2008, zajął na tej wystawie II m .
Dwukrotnie był finalistą MPMK , w 2011r zajął VIm

Wrzesień 2016   

ADMIRAŁ ( Domel - Aruba po Rubin)

Admirał

 

ADMIRAŁ ( Domel – Aruba po Rubin)        

  Doszły nas mile informacje  z Rosji, koń naszej hodowli ADMIRAŁ ( Domel – Aruba po Rubin) startuje na poziomie małej rundy w konkurencji ujeżdżenia.

 

 

 

 

 


27-28. 08. 2016   Mistrzostwa KPZJ Młyńska Struga   

 Bardzo udane dla naszej stajni były tegoroczne Mistrzostwa KPZJ ( Kujawsko -Pomorskiego Związku Jeździeckiego ) Młyńska Struga 27-28.08.2016. Para Jagoda Tomaszewska (13 lat) i klacz  naszej hodowli –Nevada ( Loxley hol-Niwka xx po In Camera xx) ur 2003 r., zajęły I m. w swojej  klasie .

To nie jest pierwszy sukces tej pary,  na koniec lipca tego roku zdobyły II m w L1 z jokerem

05.08.2016 DUBAI ( Diablo trak. – Dobrynka po Wiking )

DUBAI

W cieniu innych wydarzeń związanych z naszą stajnią i hodowlą, są starty w konkurencji WKKW wałacha DUBAI ( Diablo trak. – Dobrynka po Wiking ) ur 2004 r. pod  młodym Estończykiem Robertem Karlem Valk.
W tym roku brał udział w siedmiu zawodach, głownie na poziomie 1*, ale również 2* .
Najważniejszym wynikiem jest zajęcie V miejsca w CICY2* w Strzegomiu.

Moi Drodzy,

w związku z wieloma pytaniami związanymi z karnetami, mam miłą wiadomość dla moich klientów , od 01.11.2015, jazdy w karnecie po 20 zł. Karnet obejmuje 10 jazd.( 200zł za 10 jazd).

Mam jeszcze jedną dobrą wiadomość , od 01.11.2015 r, jazdy po za karnetem będą w cenie 25 zł.

Oferta będzie obowiązywać do dnia 30.04.2016 r.


SŁAWA W KUJAWSKO-POMORSKIM
ŻYJĄCA LEGENDA

           W pierwszych dniach września, został zakupiony do naszej stadniny ,ciemnogniady ogier GALERIUS ( Jape xx-Galeria po Fanimo) ur 1996r, hod SK Moszna.
Prawdopodobnie, jest to po raz pierwszy w powojennej historii województwa, by ogier takiej klasy wyścigowej stacjonował na naszym terenie. Reproduktor ten miał bardzo bogatą i długą karierę.
Biegał w.płaskie, steeple hasse i płotowe w latach 1999-2006r., 40 razy, wygrywając 30 z nich, 2xII, 2xIII,3xIV, 1xV, oraz dwa razy bez miejsca. Trzy sezony był koniem niepokonanym.Ogier ten przez całą swoją ośmioletnią karierę nie był kontuzjowany.Jego stały trener R.Świątek, charakteryzuje go jako konia odważnego, z żelaznym zdrowiem , ambitnego, silnego, obdarzonego zdolnościami skokowymi.

Przyglądając się jego rodowodowi, nie można się dziwić ostatniemu stwierdzeniu. Ojcem Galeriusa jest epokowy Jape xx ( Allaged- Nothern Blossom), który dał do wyścigów przeszkodowych i płotowych, takie tuzy jak; KLAUS ( IIIm. Wielka Pardubicka),TREZOR ( IIIm. Wielka Pardubicka), MODENA ( Wielka Pardubicka),HIPO JAPE ( Wielka Pardubicka), Be Jape, Norbilla, Kornel, Kora, a przede wszystkim zwycięzca G1 w Anglii, ogier GALILEO (od Goldika po Dakota). W skokach przez przeszkody, możemy obecnie podziwiać wałacha CIVIS ( Cisza po Mehari), jeździec T.Miśkiewicz. Para ta trzykrotnie plasowała się w MPS-B, w pierwszej dziesiątce, oraz startuje w GP do 5* włączenie ( Ciekocinko 2015- IV m.). W WKKW, znane są Ameryk i Salazar. Matką obecnego Mistrza Polski w tej konkurencji ,wałacha Banderas, jest Babilonia , również po Jape xx. Klacz ta posiada czworo potomstwa użytkowanego w sporcie. Walach Banderas , zdobył również Im, i IIIm w MPMK, oraz IIIm w MŚMK we Francji.
Matka Galeriusa, klacz Galeria, jest po ogierze KWPN Fanimo, którego hodowcom nie trzeba przedstawiać. Ten przedstawiciel linii Ibrahima, dał przede wszystkim ogiery Elf ( Im w I półfinale PŚ -Lipsk , jeździec J.Zagor), oraz og.Sofix (medalista MPMK A, i B) Obaj są ojcami wielu koni sportowych.
Druga matka, jest po ogierze SELF, który jest przedstawicielem , bardzo zasłużonej dla polskiego sportu, rodziny klaczy SOLINA xx. Z niej pochodzą; SOPEL, SPILETTA ,SANTOS, SEGOVIA, SKAYLAB ( Vm.MPS-B, starty w CSIO, B.Sas-Jaworski), SEXBOY( MPS-B X, XVI, starty w CSIO, St. Jasiński), oraz najbardziej znany i utytułowany wałach SKARBIEC xx( MPS-B 2xI, 2xII,1xIII, w PN- CSIO -Sopot VIIm Z. Kościeński, E.Koczorski). Z tej samej rodziny pochodzi również reproduktor w Czechach og. SCATER ( Dixieland), po którym jest tegoroczny triumfator Wielkiej Pardubickiej, wałach NIKAS.
Trzecia matka, to córka pełnej krwi TIRANO ( po Szczecin- Tirenia). To przedstawiciel rodziny, klaczy TIRANA xx, z której wywodzą się takie konie sportowe jak ; TIKSI ( VIm -MPS-C M.Małeki),TYRAS (Im. MPS-C A. Kobyliński, MPS-B IV, II M.Kozicki, oraz starty w CHIO Akwizgran GP Vm, CHIO Lipsk IV m., CHIO Lipsk Im PN), TIMUR ( MPS-B IIIm M.Koziki) , TOREADOR ( MPS-B, PN, ME, M.Orłoś), Toledo ( ZOO, R.Mrugała)- reproduktor w półkrwi, Tenor, Tyra, TREZOR ( IIIm Wielka Pardubicka), oraz trzykrotny zdobywca I miejsca w Wielkiej Pardubickiej ,wałach TIUMEN.
Prócz tego druga matka, klacz Galina, posiada inbred na ogiera pełnej krwi PRIZ, po którym jest Oran I, użyty w hodowli, dał wiele koni sportowych i reproduktorów, jak Kobryń, Piołun, Groń, i Horyń, Folga. W jego rodowodzie gości również ogier Szczecin xx, który to miał II miejsce pod względem ilości zarejestrowanych potomków chodzących w sporcie , w latach 1960-1980.
Matka Galeriusa, prócz niego, dała do sportu takie konie jak Gayall ( Luron), Gard(La Voltarie), Gioconda ( Imequyl).

          W uznaniu zasług, ogiera Galerius, została ustanowiona gonitwa jego imienia na Torze Partynice, tym sposobem , dołączył on do panteonu takich gwiazd, jak Bojgard , Tiumen, Masini, Chyszów, Sexman , Rosario, Nil, Hadrian.


RAJD KONNY 2015

         Jak co roku, jesień, to sezon rajdów w naszej stajni. 19-20.09. 2015, odbył się też, do miejscowości Grabie. Trasa wiodła przez śliczne lasy toruńsko -bydgoskie, oraz przez pola powiatu aleksandrowskiego. Jak było w tym roku ? …. spytajcie się uczestników, chociaż twarze ze zdjęć mówią chyba same za siebie. Odwiedziliśmy ciekawe , historyczne miejsce, pogoda , oraz samopoczucie wyśmienite, cóż więcej trzeba. Dziękuję Wszystkim uczestnikom, za wspaniałą atmosferę, i do zobaczenia na następnej eskapadzie .